Laserowe usuwanie makijażu i tatuażu

Usuwanie makijażu permanentnego

Coraz więcej osób pojawia się w naszym Studio aby skorygować (naprawić) lub całkowicie usunąć nieudany makijaż permanentny.
Na rynku pojawia się coraz więcej osób, które świadczą nieprofesjonalne usługi w dziedzinie pigmentacji. Często po kilku kursach  zaczynają na własną rękę „pigmentować” na nieświadomych klientach. Brak wiedzy zarówno technicznej jak i teoretycznej doprowadza często do sytuacji gdzie ostatnią „deską ratunku” jest ich usunięcie. Na szczęście doświadczona linergistka jest w stanie poradzić sobie w takiej sytuacji.

Makijaż permanentny możemy usunąć za pomocą lasera Q SWITCH lub za pomocą removera.

Usuwanie makijażu permanentnego lub tatuażu laserem polega na rozbijaniu cząsteczek barwnika, dzięki czemu barwnik jaśnieje i jest usuwany z naszego organizmu. Jest to zabieg bardzo skuteczny. Po zabiegu występuje czasowe zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Liczba zabiegów i ich skuteczność zależy od od tego jak głęboko został wykonany makijaż, od użytych barwników od jego wielkości i kształtu oraz od indywidualnej reakcji organizmu. Zazwyczaj wykonujemy kilka sesji (od 2-6). Oczywiście ważna jest tutaj jakość lasera. Im lepszy laser tym mnie zabiegów i mniej bolesny zabieg.

Usuwanie makijażu za pomocą specjalnego preparatu polega na wprowadzeniu jego za pomocą igły do makijażu permanentnego na odpowiednią głębokość skóry co skutkuje „wyciągnięciem” pigmentu na powierzchnię skóry w postaci strupka (wraz z odpadnięciem strupka odpada część koloru). Metoda ta stosowana jest najczęściej do usuwania jasnego, cielistego pigmentu, którego nie jest w stanie usunąć laser.

Należy pamiętać, że nieodpowiednie wykonanie zabiegu może prowadzić do powstania blizn.

Zalecenia po laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentego:

  • przez pierwsze 24 godziny miejsce poddane zabiegowi traktować ze szczególną ostrożnością;
  • zachować wysoką higienę dłoni, nie dotykać miejsc poddanych zabiegowi, istnieje ryzyko wtórnego zakażenia;
  • unikać wysiłku fizycznego, gorących kąpieli,unikać spożywania alkoholu;
  • nie nakładać makijażu w obszarze objętym zabiegowi.

Po 24 godzinach zaleca się:

  • stosowanie przez pierwszych kilka dni kremu nawilżającego skórę tj. Alantan +, Bepanten, Pantenol zwłaszcza przy niskich temperaturach;
  • nie wolno korzystać z sauny, basenu, solarium, krioterapii, unikać wysiłku fizycznego przez okres min. 2 tygodni;
  • unikać silnej ekspozycji słonecznej przez okres 6 miesięcy i stosować kremy z filtrem min. SPV50;
  • nie korzystać z solarium przez okres 6 tygodni przed zabiegiem oraz 6 tygodni po zabiegu (nie stosowanie się do zaleceń grozi powstaniem przebarwień
    i poparzeniem skóry);
  • nie poddawać się zabiegom peelingu mechanicznego i chemicznego;
  • nie stosować na skórę preparatów na bazie alkoholu oraz kremów z kwasami owocowymi i wit. A przez okres 4 tygodni od zabiegu;
  • kolejny zabieg z użyciem lasera można wykonać po upływie 4-6 tygodni.