Kosmetologia Estetyczna

Zamykanie naczynek

Poszerzone naczynka na twarzy to częsty problem z którym zgłaszają się pacjenci. „Rumiana skóra” twarzy, pojedyncze naczynka na skrzydełkach nosa, szyi czy dekolcie nie wyglądają dobrze – dodają nam lat i sprawiają, że nasza skóra wygląda na starszą niż rzeczywiście jest. Dzięki rozwojowi technologii stosowanej w kosmetologii estetycznej, możemy temu zapobiec i pozbyć się poszerzonych naczynek.

Terapia blizn

Blizna to tkanka łączna powstająca w miejscu uszkodzenia skóry. Tworzy się w miejscach głębokich ran, a jej uniknięcie jest często niemożliwe.

Terapia blizn ma na celu zarówno względy medyczne jak i poprawę komfortu psychicznego pacjentów u których blizny obniżają samoocenę i zadowolenie z życia.

Należy pamiętać, że blizna może wywoływać negatywne skutki nie tylko w miejscu, w którym powstała, ale też w odległych tkankach i narządach. W naszym ciele wszystko jest ze sobą połączone za sprawą m.in. powięzi. Dobra terapia blizny oraz zaangażowanie pacjenta w leczenie, przyczynia się do znaczącej poprawy jakość życia.

Największą zmorą pacjentów z blizną są zrosty tkankowe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy rana była głęboka np. cesarskie cięcie. Do zrostów może dochodzić także w skutek laparotomii, operacji brzucha, czy mastektomii, co skutkuje zaburzeniami mięśniowo-powięziowymi i funkcjonalnymi, ograniczeniami ruchomości i bólem.

Patologicznym rodzajem blizn są bliznowce czyli tzw. bliznowiec (keloidy), które są duże, wypukłe, swędzące i wykraczają poza obręby rany.

Rodzaje blizn i czynniki wpływające na ich wygląd

Blizna, w zależności od rodzaju pochodzenia, może przybierać różny kształt, wygląd i kolor. W szczególności na jej wygląd wpływa:

  • przyczyna jej powstania (rodzaj rany)
  • czas i proces gojenia rany (jak długo się goiła)
  • wielkość rany, sposób szycia (ilość szwów)
  • obszar ciała/twarzy, na którym powstała rana
  • czy w trakcie gojenia nie doszło do powikłań (zakażenie rany, rozejście się rany, przyjmowanie określonych leków)
  • wiek w jakim znajduje się pacjent
  • predyspozycje genetyczne.

W Klinice Urody Jolanta Skuza w Legnicy oferujemy kompleksową terapię blizn różnego pochodzenia. W zależności od potrzeb pacjenta proponujemy terapię z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów marki EstGen.

Opracowanie blizn metodą EstGen

Przed rozpoczęciem terapii specjalista ocenia stan blizny, biorąc pod uwagę długość, grubość i kondycję tkanek, zarys (czy blizna jest wypukła, wklęsła), elastyczność i strukturę blizny. Po konsultacji dobieramy odpowiednią terapię. Bardzo często w pierwszej kolejności proponuje się terapię i opracowanie preparatami EstGen.

Marka EstGen stworzyła specjalistyczne preparaty zabiegowe o wysokich stężeniach substancji aktywnych (5-7%) uruchamiających głębokie procesy samoregeneracji skóry i jej bioodnowę na poziomie komórkowym. Do wtłoczenia substancji aktywnych wykorzystujemy mezoterapię igłową. Powoduje to, że czynniki aktywne zostają wprowadzone pod powierzchnię, w głębsze warstwy, działając nie tylko na powierzchni.

Laserowy peeling węglowy

Peeling węglowy określany jest także, jako zabieg pod nazwą “ Black Doll”. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu promieniowania lasera w połączeniu z aktywnymi cząsteczkami węgla. Peeling węglowy tak naprawdę swoją wysoką skuteczność zawdzięcza dwóm zjawiskom fizyko-P

  1. Fotoablacji, czyli zdolności do odparowywania fragmentów tkanek oraz pigmentów poprzez zastosowanie odpowiedniego bodźca . Podczas tej procedury zabiegowej możesz pozbyć się przebarwień, małych znamion oraz usunąć zewnętrzne warstwy martwego naskórka.
  2. Fototermolizy, czyli precyzyjnemu niszczeniu niektórych struktur na skutek działania ciepła, które wytwarza się poprzez poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej.

Peeling węglowy Black Doll jest zabiegiem wykorzystuje energię światła laserowego do głębokiego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, martwych komórek i bakterii. Laserowy peeling węglowy Black Doll to bezpieczna i skuteczna metoda poprawy kondycji skóry, która redukuje niedoskonałości, zmniejsza pory, wygładza nierówności i odświeża koloryt.

Węgiel ma właściwości absorbujące, oczyszczające i odkażające, dzięki czemu skutecznie usuwa zanieczyszczenia i bakterie z powierzchni skóry. Zaaplikowany na skórę preparat z węglowy w trakcie zabiegu Black Doll reaguje z energią światła laserowego, co powoduje jego rozpad i usuwanie martwych komórek naskórka.

Peeling węglowy, nazywany również Carbon Peel oraz Black Doll, jest zabiegiem bezinwazyjnym i nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Jest to zabieg o wysokiej skuteczności i niskim ryzyku powikłań, który poprawia wygląd i zdrowie skóry.

Jakie efekty daje peeling węglowy laserowy?

  •  poprawienie elastyczności skóry
  • widoczną redukcję przebarwień
  • odświeżenie skóry
  • likwidację zaskórników
  • przyspieszenie gojenia młodzieńczego trądziku
  • oczyszczenie skóry z zatkanych porów
  • rozjaśnienie skóry

Zaletą zabiegu laserowego peelingu węglowego jest też łagodzenie stanów zapalnych skóry i pobudzanie produkcji kolagenu w głębszych warstwach skóry.

Oczyszczanie wodorowe

Wodorowe oczyszczanie twarzy to nowoczesna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych i bezpiecznych rozwiązań dla swojej cery. Zabieg ten opiera się na zastosowaniu specjalnego roztworu wodoru, który ma zdolność dogłębnego oczyszczania skóry, usuwając zanieczyszczenia, nadmiar sebum oraz martwe komórki naskórka.

Dzięki sile wodoru, zabieg penetruje głęboko pory skóry, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Co więcej, łagodzi stany zapalne i poprawia dotlenienie komórek skóry. Efektem tego jest dokładne oczyszczenie skóry, co może pomóc w redukcji trądziku i stanów zapalnych, a także zmniejszeniu widoczności porów i poprawie ogólnego stanu skóry.

Zabieg wodorowego oczyszczania jest odpowiedni dla osób z różnymi typami skóry, zarówno dla tych z cerą suchą, wrażliwą, jak i tłustą. Dzięki łagodnemu działaniu wodoru, metoda ta jest również bezpieczna dla osób z cerą wrażliwą, które często mają trudności z tolerancją innych, bardziej agresywnych zabiegów. Osoby z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, cera naczynkowa czy rozszerzone pory, mogą również skorzystać z dobrodziejstw wodorowego oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie wodorem twarzy to innowacyjny i bezpieczny zabieg, który polecamy zwłaszcza osobom z określonymi schorzeniami skóry. Oto kilka konkretnych przykładów, na które problemy ten zabieg jest szczególnie skuteczny:

  • skóra tłusta,
  • cera trądzikowa,
  • skóra wrażliwa,
  • zaskórniki i zanieczyszczenia,
  • rozszerzone pory i nierówny koloryt skóry,
  • skóra dojrzała,
  • skóra po ekspozycji na słońce i inne czynniki zewnętrzne

Kwasy chemiczne i eksfoliacja kwasami

Peeling chemiczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu struktury cząsteczkowej skóry pod wpływem oddziaływania na nią kwasu. Dochodzi wówczas nie tylko do złuszczenia martwych komórek warstwy rogowej naskórka (etap kataboliczny), lecz także do regeneracji jego żywych komórek i odbudowy skóry właściwej (etap anaboliczny).

Ponieważ zastosowane substancje wykazują działanie bakteriobójcze i antyseptyczne, peeling chemiczny jest nieocenioną pomocą w walce ze zmianami trądzikowymi. Wspiera pielęgnację twarzy, reguluje poziom wydzielanego sebum jest przydatny w zmaganiach z chorobami dermatologicznymi, takimi jak zaburzenia rogowacenia czy trądzik różowaty.

Eksfoliacja kwasami

Eksfoliacja kwasami to zabieg, podczas którego na skórę nakładane są kwasy o wysokim stężeniu. Ich zadaniem jest przede wszystkim złuszczenie martwego naskórka oraz głębokie oczyszczenie i zwężenie porów. Dzięki serii takich zabiegów skóra staje się miękka, gładka, pełna blasku, ma ujednolicony, zdrowy koloryt.

Do zabiegów eksfoliacji stosowane są różnego rodzaju kwasu, dobierane w zależności od rodzaju skóry, nasilenia problemu, indywidualnych potrzeb klientki. Łączy je jednak wysokie stężenie, przekraczające 40%. Kwasy te można podzielić na kilka grup. Są to:

  • kwasy AHA – np. kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas pirogronowy, kwas mlekowy
  • kwasy BHA – kwas salicylowy
  • kwasy PHA – kwas laktobionowy, glukonolakton, kwas askorbinowy
  • kwas trójchlorooctowy (TCA).

Uwagi na różnorodność możliwych do zastosowania kwasów zabieg eksfoliacji może być przeprowadzony w przypadku każdego rodzaju cery, również wrażliwej. Do skóry delikatnej, skłonnej do podrażnień najczęściej wykorzystuje się kwas migdałowy, który ma cząsteczki większe niż inne kwasy z grupy AHA, dzięki czemu działa wolniej i łagodniej. Eksfoliacja kwasami polecana jest również do skóry:

  • poszarzałej, zmęczonej;
  • dojrzałej, pozbawionej elastyczności, z widocznymi zmarszczkami;
  • z przebarwieniami;
  • z bliznami potrądzikowymi;
  • tłustej, trądzikowej;

Kwasy dzięki złuszczającemu działaniu sprawiają, że pory skóry zostają dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń. Są one zwężone, mniej widoczne, znikają zaskórniki. Dzięki właściwościom antybakteryjnym łagodzą trądzik, którego powstanie wiąże się m.in. z namnażaniem się bakterii Propionibacterium acnes. Kwasy regulują wydzielanie sebum i zmniejszają towarzyszący krostkom stan zapalny, przyspieszając ich gojenie się.

Kwasy rozjaśniają hiperpigmentacje, sprawiają, że skóra uzyskuje promienny wygląd i jednolity koloryt. Pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu spłycają drobne zmarszczki i blizny. Cera dojrzała staje się bardziej jędrna i elastyczna, spowolniony zostaje proces fotostarzenia się skóry.

Zabiegi trychologiczne

Trychologia jest specjalizacją zajmującą się problemami skóry głowy i włosów.

Specjalizacja ta pozwala na dostarczenie do mieszków włosowych niezbędnych minerałów i substancji, aby pobudzić odrost włosa, przyśpieszyć jego wzrost, a także zaleczyć i przeciwdziałać wszelkim problemom skóry głowy.

Profesjonalne metody diagnostyki Trychologicznej pozwalają dokonać wnikliwej analizy skóry głowy, mieszków włosowych, zdiagnozować i pomóc we wszelkich typach dolegliwości związanych z włosami: łojotok , łupież, sucha wrażliwa skóra głowy, łuszczyca, oraz nadmierne wypadanie włosów i łysienie.

Należy pamiętać że stan naszych włosów w dużej mierze zależy od stanu naszego zdrowia.

Stres , niezdrowa dieta, nieprawidłowo działające hormony, nieodpowiednia pielęgnacja, różne zabiegi fryzjerskie , mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu naszej skóry na głowie, oraz włosów.

Pamiętajmy, że tylko prawdziwie holistyczne podejście do całego organizmu, współpraca z endokrynologiem, dietetykiem pozwoli wyeliminować zdecydowaną większość problemów dotyczących naszych włosów i skóry głowy.

Badanie skóry głowy wykonywane jest za pomocą dermatoskopu cyfrowego wraz z aparatem i/lub kamerą pozwalające ocenić łodygę włosa, grubość włosów, ilość pojedynczych, podwójnych i potrójnych jednostek włosowych , stan mieszków włosowych, rodzaj skóry na głowie, ogniska łupieżowe i inne choroby skóry głowy, grubość warstwy krystalizacyjnej, ewentualny stan naczyń krwionośnych i stopnia uwrażliwienia skóry głowy.

Jest to metoda bezinwazyjna i bezbolesna.

Wizytę rozpoczynamy od dokładnego wywiadu z klientem, oraz wykonania trichoskopowej analizy skóry głowy mikrokamerą, co pozwala nam ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych, pracę gruczołów łojowych, kondycję włosa.

Po wnikliwej analizie problemu , ustalany jest indywidualny program leczenia, częstotliwości i rodzaju zabiegów, preparatów do kuracji zabiegowej oraz domowej odpowiednich dla danego klienta.

Elektrokoagulacja

Czym jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja to skuteczny zabieg estetyczny. Pozwala na pozbycie się zmian skórnych bez użycia skalpela i bez konieczności zakładania szwów.

W elektrokoagulacji stosowany jest prąd zmienny o dużej częstotliwości. Charakteryzuje się on dużą zdolnością do wprawiania napotkanych cząstek w ruch – a więc podwyższania ich temperatury – zachowując przy tym niewielki zasięg działania.

Białka poddane działaniu urządzenia elektrokoagulującego ulegają ścięciu, tworząc aglomeraty składające się z uszkodzonej materii organicznej. W ten sposób nie dochodzi do konieczności hamowania krwawienia, a niepożądane zmiany wypalane w całości.

Jakie zmiany skórne można usunąć za pomocą elektrokoagulacji?

Zasadniczo zabieg pozwala usunąć większość niepożądanych, niewielkich zmian skórnych. Wyjątek stanowią te, do których istnieje podejrzenie, że mogą być złośliwe.

Lista zmian, które można usunąć za pomocą elektrokoagulacji:

  • płaskie brodawki wirusowe lub brodawki łojotokowe;
  • kurzajki;
  • włókniaki;
  • prosaki;
  • kaszaki;
  • niewielkie naczyniaki;
  • mięczaki zakaźne;
  • zbędne owłosienie, przerośnięte gruczoły łojowe i potowe.

Elektrokoagulacji używa się także do zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Można ją z powodzeniem wykonywać na twarzy czy szyi.