Makijaż permanentny

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu na granicy naskórka a skóry właściwej. Jest to makijaż trwały, który pomoże Ci wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki niemu będziesz czuła się komfortowo w każdej sytuacji a ponadto zaoszczędzisz czas, który dotychczas potrzebowałaś na wykonanie tradycyjnego makijażu.

Zawsze idealny kształt i kolor ust

Twoje usta zawsze mogą wyglądać pięknie. Mając makijaż permanentny nie będziesz musiała poprawiać makijażu po jedzeniu, sporcie i pocałunku. Możesz zapomnieć o konturówce i kolorowych szminkach. Stylistka makijażu permanentnego dobierze dla Ciebie kolor, w którym będziesz wyglądać najlepiej. Odświeżysz go jednym pociągnięciem błyszczyka nawet nie patrząc w lustro.

W zakresie makijażu permanentnego ust można wykonać: kontur ust, kontur z cieniowaniem oraz kontur z wypełnieniem. W porozumieniu ze stylistą makijażu permanentnego możesz wybrać metodę najkorzystniejszą dla Ciebie. Dodatkowo można wykonać tzw. lip light dzięki czemu rozświetlimy usta i będą wyglądać na większe. Lip light to zabieg, który poleca się również mężczyznom w celu rozświetlenia ust i nadania im bardziej wyrazistego wyglądu.

Wyraziste spojrzenie

Piękne spojrzenie na basenie a nawet w łóżku, oszczędność czasu, idealny rysunek, którego nie wykonasz samodzielnie ? to wszystko możesz zyskać dzięki wykonaniu makijażu permanentnego. Jeżeli nie wyobrażasz sobie makijażu bez kreski na górnej lub dolnej powiece, powinnaś pomyśleć o posiadaniu jej na stałe.

Twoje oczy zawsze mogą wyglądać pięknie! Kolor i grubość kreski ustalana jest indywidualnie i zależy od kształtu oczu oraz urody Klientki. Mężczyźni mogą wykonać tzw. zagęszczenie rzęs dzięki czemu ich spojrzenie nabierze blasku i będą wyglądać bardziej atrakcyjnie.

Brwi o jakich marzyłaś

Brwi są architektem twarzy, odpowiedni kształt brwi potrafi dodać jej wiele uroku. Niewiele osób może go osiągnąć henną czy regulacją. Możesz mieć trwale zarysowany kształt brwi najbardziej pasujący do Twojego typu urody. Twoje brwi zawsze mogą wyglądać dobrze, a Tobie łatwiej będzie usuwać włoski znajdujące się poza ich obrębem.

Wykonując makijaż permanentny brwi można posłużyć się kilkoma metodami tj. metodą „włoskową”, „ombre brows”, „ombre hand painted brows -ręczna technika”. Każdą z tych technik dobieramy indywidualnie do potrzeb klientki.

Nowoczesne urządzenia do makijażu permanentnego gwarantują bezpieczeństwo jeśli chodzi o aplikację pigmentu. Pigmenty zostają zdeponowane w naskórku.
Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu klient/ka wypełnia oświadczenie/ankietę – wyrażając zgodę na zabieg makijażu permanentnego. W ankiecie umieszczone są informacje o przeciwwskazaniach do zabiegu i pielęgnacji po wykonanym makijażu permanentnym.

W porozumieniu z klientem/ką wykonywany jest szkic brwi i ust, dobierany jest kolor mikropigmentacji.
Kreski na powiekach górnych wykonywane są bezpośrednio nad rzęsami, grubość ustalana jest w trakcie zabiegu w porozumieniu z klientką. Kreski na powiekach dolnych wykonywane są bezpośrednio pod rzęsami, ich grubość ustalana jest w trakcie zabiegu.
Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczuleń stworzonych do zabiegów mikropigmentacji. Zapewnia to stabilizację pigmentu w skórze i wykazuje działanie łagodzące. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów znieczulających dolegliwości bólowe zredukowane są do minimum.

Bezpieczeństwo zabiegu

Decydując się na zabieg nie sugeruj się ceną! Nie wybieraj najtańszej na rynku ofert, bo narażasz się na wykonanie zabiegu najgorszym jakościowo pigmentem i sprzętem. Skutki źle wykonanego zabiegu mogą być odczuwane do końca życia, bo zbyt głęboka aplikacja pigmentu daje w efekcie tatuaż.

Najtańszy pigment może okazać się pigmentem przeznaczonym do tatuażu a nie mikropigmentem do makijaży permanentnych. Makijaż permanentny wykonany pigmentem do tatuaży daje w efekcie tatuaż. Duża cząsteczka powoduje, że rysunek na zawsze pozostaje w skórze.

Bardzo atrakcyjne cenowo oferty często tworzą osoby bez doświadczenia, kursu i podstawowych wiadomości teoretycznych, pracujące na najgorszym jakościowo sprzęcie, uczące się zabiegu. Nie bądź królikiem doświadczalnym. Makijaż permanentny to nie tatuaż tylko mikropigmentacja skóry.

W efekcie zabiegu skóra z czasem całkowicie traci pigment nie pozostawiając znaków. Nie bądź naiwny/a ten zabieg nie może być tani! Cena pigmentu, igieł i znieczulenia oraz niezbędnych materiałów jednorazowych często przewyższa atrakcyjne ceny zabiegów pojawiające się na rynku kosmetycznym.
Zastanów się zanim oddasz komuś swoją twarz!

Zabiegi korygujące źle wykonane prace

Jeśli zostałeś/aś oszpecona źle wykonanym zabiegiem nie załamuj się, większość prac da się naprawić. Prawdziwą trudność stanowi poprawienie makijażu permanentnego wykonanego w okolicy oka. Tu nie można zastosować większości laserów oraz tattoo reymovera.
Zgłoś się na bezpłatną konsultację, dowiesz się co można zrobić ze źle wykonaną pracą.

Po zabiegu mikropigmentacji

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie.

W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie maścią. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

Po zabiegu w miejscach, w których wykonano makijaż permanentny może pojawić się opuchlizna, a ich kolor jest intensywny (na opuchliznę stosujemy łagodzące preparaty).

Kolor po kilku dniach w zależności od rodzaju skóry mniej lub bardziej blednie.
Z warg złuszczają się jedynie przez jakiś czas maleńkie płatki suchego naskórka.
Pierwszego dnia po zabiegu unikamy kontaktu ust z płynem!
Przez dwa, trzy tygodnie nie pływamy w basenie, nie odwiedzamy sauny, gorące i mroźne powietrze mogą podrażnić skórę, nie opalamy się.

Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami, skórę należy myć wodą.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi są możliwe tylko u osób zdrowych. Z zabiegów należy zrezygnować w przypadku inf. górnych dróg oddechowych, chorób nowotworowych, gorączki, opryszczki, cukrzycy, chorób serca, krwi (hemofilia), skłonności do tworzenia się blizn i keloidów, chorób nerek, chorób skóry (bielactwo, łuszczyca) oraz ciąży i laktacji.

W przypadku wykonywania zabiegów w okolicy oka przeciwwskazaniem do zabiegu są stany zapalne spojówek i oka oraz jaskra. Wykonanie zabiegu nie jest możliwe u osób będących w ciąży lub przyjmujących następujące leki: sterydy, antybiotyki, leki p/zakrzepowe i p/depresyjne.

Uwaga! Nie wykonuję zabiegów u osób poniżej 18 roku życia.

W razie pytań skontaktuj się ze specjalistą i umów na bezpłatną konsultację mob. +48 668-294-365